در حال نمایش 7 نتیجه

فلوتر مکانیکی ۲ متری شیوا امواج

۴۵۶.۰۰۰ تومان
برند

شیوا امواج

طول کابل

کابل 2 متری, کابل 5 متری, کابل 10متری, کابل نیم متری

فلوتر یک قطعه مکانیکی است که برای اندازه‌گیری و کنترل سطح مایعات در مخازن و سیالات مورد استفاده قرار می‌گیرد. این قطعه شامل یک شناور و یک کلید الکتریکی درون یک محفظه ضدآب است که روی سطح مایع شناور می‌ماند. هدف استفاده از فلوتر، جلوگیری از کار کردن پمپ بدون وجود مایع و در نتیجه جلوگیری از سوختن پمپ بر اثر گرمای زیاد است. فلوتر با کنترل سطح مایع، به محافظت از پمپ کمک شایانی می‌کند.

استفاده از فلوتر در مخازنی که به طور مداوم پر و خالی می‌شوند، بسیار حائز اهمیت است؛ زیرا کنترل دستی این مخازن کاری دشوار و زمان‌بر است. اما فلوتر این کار را به شکلی خودکار و آسان انجام می‌دهد. احتمالاً شما هم در هنگام خرید پمپ یا تجهیزات کنترلی، پیشنهاد خرید فلوتر آب را دریافت کرده‌اید. علت این امر اهمیت ویژه این قطعه کوچک در حفاظت از تجهیزات است.شما عریزان می توانید قبل از خرید فلوتر با کارشناسان فروش و فنی شرکت تماس حاصل فرمایید و بهترین خدمات را دریافت کنید.

جهت خرید انواع فلوتر توالت فرنگی مروارید، الکترونیکی، شیوا امواج، ۱ اینچ تا n اینچ، پمپ آب، برقی، بی سیم،شناور،محزن آب و فلاش تانک می توانید با کارشناسان واحد فروش و بازایابی آریاکنترل تماس حاصل فرمایید تا بهترین قیمت و  خدمات را دریافت نمایید.

فلوتر برقی چیست؟

فلوتر برقی یک قطعه مکانیکی شناور است که برای کنترل سطح مایعات رسانای برق مانند آب، فاضلاب، محلول‌های اسیدی/قلیایی و سایر مایعاتی که ویژگی‌های نزدیک به آب دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. ساده‌ترین نوع فلوتر برقی شامل یک بدنه پلاستیکی و یک گوی فلزی درون آن است که با بالا و پایین رفتن سطح مایع حرکت و یک کنتاکت الکتریکی را قطع و وصل می‌کند. به این ترتیب، فلوتر از خشک کار کردن و آسیب دیدن موتورهای پمپ جلوگیری می‌کند.

کاربرد فلوترهای برقی تنها محدود به مخازن و موتورها نیست. امروزه از فلوترهای برقی در مکان‌هایی مانند مخازن آب خانگی، استخرها، دستگاه‌های تصفیه فاضلاب و سامانه‌های آبیاری نیز استفاده می‌شود. دلیل اصلی گسترش کاربرد فلوترها، قیمت مناسب، سادگی نصب و کارایی بالای آن‌هاست.

خرید فلوتر

خرید فلوتر یک اقدام هوشمندانه و پیشگیرانه در راستای جلوگیری از سوختن پمپ است. با خرید این قطعه می‌توان از خسارات ناشی از خشک کار کردن پمپ‌ها جلوگیری کرد. علاوه بر حفاظت از پمپ، فلوتر باعث کنترل بهینه مصرف انرژی و آب نیز می‌شود. زیرا با جلوگیری از هدر رفتن آب اضافی و همچنین جلوگیری از مکش هواتوسط پمپ در شرایط خلأ، مصرف انرژی بهینه می‌شود. پس با توجه به مزایای فراوان فلوتر، خرید آن به خصوص برای سیستم‌هایی که دارای پمپ هستند، بسیار توصیه می‌شود. برای خرید این محصول کاربردی و مفید از انواع مدل های معرفی شده در این صفحه دیدن نمایید و با توجه به نیاز صنعت و کاربرد خود بهترین فلوتر را انتخاب و خریداری نمایید.

 

قیمت فلوتر برقی مخزن آب

قیمت فلوترهای برقی مخازن آب بسته به چندین عامل متفاوت است. قبل از خرید فلوتر برقی باید به کیفیت و قیمت فلوتر برقی توجه کرد از جمله مهم‌ترین این عوامل عبارتند از:

  • نوع فلوتر (مکانیکی، الکترومکانیکی، الکترونیکی):قبل از خرید فلوتر باید به نوع و کاربرد فلوتر توجه کرد.بهتر است قبل از خرید فلوتر با کارشناسان شرکت تماس حاصل فرمایید تا بهترین قیمت و کیفیت را از مجموعه دریافت کنید.
  • برند سازنده:برند سازنده در قیمت فلوتر تاثیر می گذارد از جمله مهمترین برندهای فلوتر بازار ایران می توان به شیوا امواج (shiva amvaj)-فلوتر چینی -میکرومکس-برناالکتریک اشاره کرد.
  • مدل و طراحی فلوتر:مدل فلوتر از جمله مهم ترین موارد است که در قیمت فلوتر تاثیر می گذارد .
  • اندازه فلوتر (مناسب برای مخازن بزرگ یا کوچک):اندازه فلوتر یکی دیگر از عوامل مهمی است که در قیمت فلوتر تاثیر میگذارد.

 

انواع فلوتر را بشناسید

فلوترها انواع متنوعی دارند از جمله فلوترهای مواد غذایی، دیگ بخار، آب و الاکلنگی؛ اما مهم‌ترین دسته‌بندی برای انواع فلوتر مخزن آب بر مبنای نوع عملکرد آن‌هاست که شامل انواع مکانیکی و الکتریکی/الکترونیکی است.

 

فلوترهای مکانیکی

فلوترهای مکانیکی ساده‌ترین نوع فلوتر هستند که شامل یک گوی تو خالی و اهرم هستند. این فلوترها با تغییر سطح مایع، اهرم را جابجا کرده و شیر را باز و بسته می‌کنند. کاربرد اصلی آن‌ها در دستگاه‌های خانگی مانند کولرهای آبی و پمپ‌ها است.

 

مهمترین برندهای فلوتر الکترونیکی 

شیوا امواج

برنا الکتریک 

میکرومکس

چینی ۱ متر  و دو متری

 

فلوترهای الکترومکانیکی یا ساچمه‌ای

فلوترهای الکترومکانیکی یا ساچمه‌ای عملکردی شبیه فلوترهای مکانیکی دارند با این تفاوت که به جای باز و بسته کردن مستقیم شیر، یک سیگنال الکتریکی را ارسال می‌کنند. فلوتر مکانیکی بیشتر در تابلوهای برق صنعتی به کار می‌رود.

فلوترهای الکترونیکی

فلوترهای الکترونیکی سیستم‌های هوشمند و خودکاری هستند که با استفاده از سنسورها، سطح دقیق مایع را اندازه‌گیری و کنترل می‌کنند. فلوتر الکترونیکی در سیلوها، فاضلاب‌های صنعتی و سایر مخازن بزرگ به کار می‌رود.

با پیشرفت فناوری، انتظار می‌رود فلوترهای الکترونیکی هوشمندتر با عملکرد دقیق‌تر و قابلیت اتصال به شبکه و کنترل از راه دور، جایگزین انواع فلوترهای سنتی‌ شوند.

روش های نصب فلوتر

نصب فلوترها با دو هدف اصلی انجام می‌شود:

طریقه نصب فلوتر برقی منبع آب

برای این منظور، حداقل دو الکترود در بالاترین و پایین‌ترین سطح مطلوب مایع نصب می‌شود. اگر بدنه مخزن رسانا باشد، الکترود سومی نیاز نیست و از بدنه به عنوان الکترود مشترک استفاده می‌شود. ولی اگر بدنه رسانا نباشد، باید الکترود سومی در انتهای مخزن نصب شود. با این روش، فلوتر منبع آب با رسیدن سطح مایع به حداکثر مجاز، ورودی آب را قطع کرده و با رسیدن به حداقل، ورودی را وصل می‌کند.بهتر است بعد از خرید فلوتر جهت نصب با کارشناسان فنی مشورت کنید .

نصب فلوتر برای جلوگیری از کارکرد پمپ در مخزن خالی

در این حالت نیز الکترودهایی مشابه مورد اول نصب می‌شود، ولی الکترود سوم زیر حداقل سطح قرار می‌گیرد. در نتیجه هنگام خالی شدن مخزن، فلوتر پمپ را خاموش کرده و از کارکردن آن در حالت خشک جلوگیری می‌کند.

با پیشرفت فناوری، انتظار می‌رود نصب و بهره‌برداری از فلوترها به سمت ساده‌تر شدن و افزایش هوشمندی پیش برود تا نیازی به الکترودهای متعدد نباشد.

 

به طور کلی با پیشرفته‌تر بودن نوع فلوتر، قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود. البته فلوترهای الکترونیکی و هوشمند با وجود قیمت بالاتر، صرفه اقتصادی بهتری ارزش خرید فلوتر در طولانی مدت دارند. برای آگاهی از قیمت‌های روز انواع فلوتر و مقایسه بین مدل‌های مختلف،  می‌توانید به وب‌سایت آریاکنترل 24 مراجعه کنید یا با پشتیبانی ما برای اطلاع از لیست قیمت روز فلوترها تماس بگیرید.