نمایش 1–36 از 62 نتیجه

سرسیم و کابل‌شوها امنیت اتصال بین دو سیم هادی جریان برق یا یک سیم رسانا را با تجهیزات دیگر داخل تابلو برقرار می‌کند. قبل‌تر برای اتصال بین  دو سیم رسانای الکتریکی از پیچاندن سیم‌ها به هم استفاده می‌شده است که برای عایق شدن روی آن را چسب برق می‌زدند.
این روزها استفاده از این روش در اتصالات تجهیزات تابلویی به دلیل عد زیرساخت درست امنیتی منسوخ شده است و به جای آن از سر سیم و کابل‌شو استفاده می‌شود. پس با سیلینگ اِند و سرکابل‌ها اتصال و برقراری جریان الکتریکی بین کابل برق هادی با تجهیزات تابلویی در حال امن برقرار می‌شود. در

انواع سرسیم و کابل‌‌شوها از نظر جنس متریال

انواع سرسیم و کابل‌شوها در جنس‌ آلومنیومی، مسی و بی‌متال موجود است. سرسیم‌های مسی نیز همچون آلومینیومی‌ها  ممکن است به دلیل آبکاری، نقره‌ای باشند اما می‌توان از روی وزن این دو لیبل لاگ را از هم متمایز کرد، سرسیم و کابل‌شوهای مسی وزن سنگین تری دارند. مونتاژ بی‌متال این قطعه تابلویی از هر دوجنس آلومینیومی و مسی ساخته شده است، که ممکن است دسته مسی با سر آلومینیومی با برعکس باشد. جنس کابلشو  باید کاملا متناسب با جنس کابل رسانای آن باشد. به این معنی که برای سیم آلومینیومی باید سرسیم آلومینیومی هم استفاده شود.

دسته بندی سرسیم و کابل‌شوها از جهت اندازه

سرکابل و کابلشوها طیف وسعی از اندازه را دارند و در سایزهای 16،25،35،50،70،95،120،185،240 و 300 وجوددارند که بستگی به سایز سطح مقطع دوسیمی که می‌خواهید به هم متصل شوند یا اندازه سر سیم با محلی از آن قطعه الکترونیکی که میخواهد برق به آن جریان پیدا کند، دارد.

برند سرسیم و کابل‌شو

در فروشگاه‌های مجاز قطعات صنعتی و تابلویی، برنهای معتبر ایرانی و خارجی، ETS, ZMS, RCCN, DeDe, آروین اتصالات نوین، رهیل، کلاته و کلوته برندهای نام آشنای این قطعه الکترونیکی است که با رنج قیمتی ده هزارتومان تا یک میلیون تومان برای خرید موجود است.

چرا باید کابل شو و سرسیم را از آریاکنترل24 بخریم؟ نکات مهم درهنگام خرید سرکابل چیست؟

آریاکنترل24 بازار وسیع تجهیزات تابلویی را در دست دارد. شما می‌توانید تمام قطعات مورد نیاز خود از جمله خرید کابل‌شو و سرسیم مصرفی تابلوبرق کسب و کار خود را با خیال آسوده انجام دهید. تیم آریاکنترل24 همواره بهترین قطعات را با گارانتی محصول و ضمانت خدمات پس از فروش برای شما عزیزان تدارک می‌بینند.

مرغوبیت و کیفیت سرسیم یک نکته حیاتی است و باید دارای ماندگاری بالا باشد. در زمان خرید، به ظاهر سرسیم و کابل شو توجه ویژه داشته باشید، هیچ گونه نقصی در پلیسه کابلشو باید مشاهده نشود و انتهای سرسیم نیز باید ظاهری کاملاً یکدست داشته باشد. از طرفی، طول کابل هم نشان‌دهنده ماندگاری و مرغوبیت آن است. تضمین برقراری یک اتصال مطمئن و بی‌نقص نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
ضخامت مناسب کابل برای انتقال جریان الکتریکی مؤثر است، باید در هنگام خرید، به ظاهر و جنس آن حساس باشید تا از کیفیت برقراری اتصال اطمینان حاصل کنید. آخرین نکته این است که اگر قصد دارید سرسیم را به کابل متصل کنید، اتصال باید بدون نقص و مرتب باشد. مقطع کابل، جنس سرسیم و کیفیت ساختمان، وضعیت مکانیکی کابل و موارد مشابه را دقت کنید.